12 червня в дошкільному закладі було проведено День жовтого кольору.

Жовтий колір – це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію та щастя.

Всі діти прийшли до садочка з елементами жовтого кольору. З дітьми були проведені різні форми роботи:

-         руханки,

-         різні дидактичні та рухливі ігри,

-         розваги,

-         дослідницька діяльність, де діти мали змогу фарбувати водичку в жовтий колір, передати свої почуття за допомогою долоньок  і т.д.

 

Діти мали змогу більше дізнатися про колір сонечка, вони з радістю приймали участь у заходах . про свої враження вони з захватом ділилися зі своїми батьками.


1 червня - День захисту дітей – то веселкове сонячне літо, наповнене радістю, цікавими іграми, зустрічами з казковими героями, справжніми друзями, це турбота про здоров’я і добробут малечі, якою опікується держава, це справжнє і так потрібне оздоровлення майбутнього української нації.

Линула дзвінкоголоса музика , спів улюблених пісень про родину, про садок, про Україну, майдан заповнювали цікаві ігри і забави, веселі казкові герої, розваги з водою, квітами, мильними бульками – все це надало святу особливого веселкового настрою, ніжних барв довгоочікуваного літечка.

 

Так мріється, щоб літо для кожного малюка було барвисте, радісне, оздоровлююче, пізнавальне і в садочку, і вдома.


30 - 31травня в дошкільному закладі  були проведені випускні ранки.

Ось і виросли малюки, ще недавно вчилися ходити, говорити. Здається, тільки вчора вони прийшли перший раз з мамами за ручку в наш дитячий заклад – і вже прийшла пора сказати прощальні слова дитячому садку. Настав цей довгоочікуваний день – випускний – перший крок дитини у доросле життя. Попереду школа – шкільні радості, шкільні товариші, перерви, дзвінки. Перші труднощі, відповіді біля дошки, оцінки і домашні завдання…

Під звуки музики і оплески батьків виходять самі винуватці свята — випускники. В продовж свята діти багато співали, танцювали, особливо зворушливими були таночки дітей з батьками, танго, вальс. Випускники дякували своїм вихователям, адміністарації, всьому персоналу дошкільного закладу, які так дбайливо про них піклувалися.

Наприкінці урочистої частини на дітей чекав приємний сюрприз – дипломи випускників дитячого садка та подарунки на згадку про щасливі роки які діти провели в закладі. Кожен з батьків з гордістю дивився на свою дитину, яка так скоро встигла вирости.

 

Колектив дошкільного закладу «Волошка» вірить, що добрі спогади про дитяче дошкільне життя діти з любов’ю пронесуть з собою через усе життя.


29 травня в дошкільному закладі  згідно річного плану відбувся творчий звіт керівників гуртків.

 

Головна мета, яку ставили  перед собою керівники  гуртків є задоволення потреб і цікавості малюків до певного виду діяльності, розвиток природних здібностей, активізація дитячої творчості, своєчасне виявлення обдарованості. У нашому дошкільному навчальному закладі створена необхідна матеріальна база, що забезпечує належний рівень гурткової роботи. Присутніми на звіті були батьки вихованців та гості навчального закладу. 


«Вишиванка – національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Щорічно третього четверга травня українці відзначають День вишиванки. І заклад дошкільної освіти №21 «Волошка» не виняток, 17 травня було проведено День вишиванки. В цей день у  дошкільному закладі лунав дитячий гомін і веселий сміх. Малята із цікавістю розглядали сорочки одне одного, з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь та бабусь. Дітям надзвичайно цікаво було почути легенду про вишиванку,слухати українські пісні, водити хороводи, грати в народні ігри, відгадувати загадки, розглядати старовинний одяг із бабусиної скрині.

До цього дня депутат Ничаєв С.С. організував чудове «Свято морозива» під час якого були проведені спортивні змагання, а призом було пригощання всіх дітей морозивом з невеличким подарунком від Ведмедика Томі.

 

Такий захід формує у дітей почуття прекрасного, вселяє в душі маленьких українців тільки найкращі почуття, наповнює її споконвічною могутньою силою українського народу.

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Навчально-виховна робота з дітьми дошкільного віку повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

З 14 по 18 травня в закладі дошкільної освіти №21 «Волошка» було проведено «Тиждень безпеки дитини». Діти дошкільного віку ще малі і беззахисні, тож їх потрібно оберігати від небезпечних предметів, ситуацій, обов’язково навчити обережності. Заходи проведені в закладі, налаштували вихованців, педагогів і батьків на продуктивну роботу під час всього тематичного тижня. Для дітей проведені тематичні заняття «Іноді гра не доводить до добра», «Мамі я допомагаю про безпеку пам’ятаю», «Небезпечні явища в природі», «Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях»; проведено дидактичні ігри спрямовані на навчання дітей уникати небезпечних ситуацій, піклуватися про своє здоров’я; проведено: конкурс дитячих малюнків "Небезпеки, які нас оточують"; інтелектуально-розважальна гра для педагогів-вихователів на правила поведінки під час стихійних лих "Брейн-ринг"; сюжетно-розважальна гра "Кожна маленька дитина повинна це знати " для дітей  молодшого віку та батьків; дидактична гра "Свої - чужі" для дітей середнього віку; спортивна розвага "Ми малята - здоров'ята" для дітей старшого віку.

 

Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.


«Тільки в русі і через рух дитина розвивається, впізнає світ у його багатогранності, набуває нових умінь, гартує тіло»

Ян Амос Каменський

Залучення дітей до здорового способу життя. Ця ідея пронизує зміст базового компонента дошкільної освіти, всіх чинних програм і має інтегруватися в розвивальний простір закладу дошкільної освіти та родин вихованців.

24 квітня в закладі освіти пройшло методоб’єднання інструкторів з фізичної культури «Спортивні ігри та вправи – ефективний засіб фізичного виховання дошкільників». В вирішенні даного питання взяли участь представники Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім.. А.С.Макаренко:

Лянной Михайло Олегович, директор Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім.. А.С.Макаренко, кандидат педагогічних наук, доцент

Копитіна Яна Миколаївна, доцент кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії, заступник директора ННІФК з наукової роботи і інформатизації, кандидат наук з фізичного виховання і спорту

Звіряка Олександр Миколайович, завідувач кафедрою здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Арєшина Юлія Борисівна, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії Навчально-наукового інституту фізичної культури

Руденко Анна Миколаївна, викладач кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії Навчально-наукового інституту фізичної культури

Демченко Людмила Володимирівна, викладач кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії Навчально-наукового інституту фізичної культури

А також Адаменко Галина Іванівна, методист Інформаційно-методичного центру,

 

 

 

 

Лемешенко Наталія Григорівна, ЗДО №17 керівник методичного об’єднання та 42 інструктора з фізичного виховання усіх Сумських закладів дошкільної освіти.

Учасники зустрічі мали змогу активізувати знання з питань організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку, підвищили рівень професійної майстерності; професійну компетентність шляхом ефективної групової взаємодії; опанували творчий підхід до фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми із урахуванням індивідуальних особливостей, віку та рівня їх фізичного розвитку.

 

 


12 квітня свої двері гостинно відкрив дошкільний навчальний заклад № 21 «Волошка».

До закладу завітало 50 батьків майбутніх вихованців та 150 батьків, діти яких виховуються в закладі дошкільної освіти.

День відкритих дверей дав можливість познайомити батьків з дошкільним закладом, його традиціями, правилами, особливостями освітньо-виховного процесу, зацікавити їх та залучити до участі.

В програмі дня були представлені різні заходи, метою яких було: популяризувати діяльність дошкільного закладу, активізувати взаємодію педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомити із життєдіяльністю дітей у садочку, оцінити якість освітніх послуг, взяти на себе активну роль учасника освітнього процесу, відчути мікроклімат у групах дітей, висловити свої побажання щодо організації освітньо-виховного процесу та набути нового досвіду.

Будній день для маленьких вихованців дитячого садка та їх батьків став незвичайним і довгоочікуваним, адже всі старанно готувалися, щоб продемонструвати свої навички та вміння. Програма групових заходів була досить насичена та цікава. Батьки які були присутні на заняттях, брали безпосередню участь в освітньому процесі.

 

Захід розпочався із привітання гостей, які завітали в заклад, завідувачем закладу Вікторією Володимирівною Супрун . Після чого було проведено екскурсію дошкільним закладом, під час якої батьки мали змогу побачити роботу вихователів груп раннього віку під час занять та оглядово відвідати заняття в різних вікових групах.  Свої консультації надала вчитель - логопед Московченко С.В. - «Вікові особливості мовленнєвого розвитку дитини. Поради батькам щодо мовленнєвого розвитку дітей», та практичний психолог  Боброва О.В.- «Особливості адаптації дітей до умов закладу дошкільної освіти». Відвідали майстер-класи «Зоряне небо»-малювання в техніці fingerpaint (група «Конвалія»), «Сяє сонце золоте» -сипучі матеріали (група «Ромашка»). Велике задоволення отримали батьки та діти  старшої групи «Троянда» від спільної розваги «Ясний день Великдень» під час якої, вони мали змогу поринути разом з дітьми в чарівний світ дитинства, виконуючи різні завдання, пригадати звичаї нашого народу.


В дошкільному закладі з 26.03.2018-30.03.2018 проходив «Тиждень енергозбереження». Вихователі через різні форми роботи з дітьми збагачували їхні знання про енергію та енергоресурси, способи їх використання.

Під час практичних показів та демонстрацій знайомили своїх вихованців з правилами безпечного користування електроприладами. Збагачували словниковий запас такими словами, як «електростанція», «економія» та інші.

В групах було організовано виставки дитячих малюнків на тему «Збережіть енергію і тепло». Було проведено ляльковий театр «Пригоди Курочки Ряби», під час якого діти пригадали правила безпечного користування електроприладами. Вихователями було проведено бесіди на тему: «Економне використання енергоресурсів», «Поради мудрої Сови», «Секрети Чарівниці-води». По групах були проведені тематичні заняття: «В гості до Гнома Економа», «Уроки професора Лампочкіна», «Світло дарує не лише сонце», «Чарівні водяні млини» та інші.

Діти дізналися, що таке електроенергія і звідки вона потрапляє в наші будинки, отримали уявлення про електростанцію, як джерела енергії і про те , що людство може залишитися без тепла і світла, якщо неекономно буде використовувати електроенергію. Познайомилися з природними джерелами енергії.

 

Не залишилися осторонь і батьки з якими було проведено семінар – практикум: «Енергозбереження – головна проблема нашого часу». Та бліц-інтерв’ю «Ваші пропозиції щодо енергозбереження». 


13 березня в дошкільному закладі було проведенно для батьків та дітей груп компенсуючого типу дітей з порушенням слуху театралізоване дійство «Чий це хвостик?». Підготували його вихованці гуртка театралізованої діяльності під керівництвом Кузьменко О.О., музичного керівника.


16 лютого в дошкільному закладі було проведено свято Масляної. На якому дітей порадували веселими іграми, забавами, скуштували смачних млинців, та провели зиму за звичаєм. 


15 лютого в дошкільному закладі було проведено конкурс «Міс Волошка». В якому активну участь взяли чарівні, юні представниці старших груп. Конкурсантки провели велику підготовчу роботу та змогли представити себе з найкращої сторони. Вразили глядачів своєю грацією, кмітливістю, творчім підходом до завдань, ерудованістю, та красою. Кожна за свою роботу отримала нагороду. Титул міс Волошка отримала вихованка групи «Ромашка»  Тиличко Кароліна.


26 січня в дошкільному закладі для старших груп було проведено спортивну розвагу «Витівки Снігової баби». Під час якої діти мали змогу позмагатися в різних видах спортивної гри, проведено спортивні естафети. Діти отримали масу задоволення від зимових розваг з Сніговою бабою.


Свято Маланки або як його іще називали Щедрий вечір здавна було у пошані в українців. Воно має свої звичаї і традиції, яких наші предки обов'язково дотримувались для того, щоб весь рік у домі було щастя і достаток

 

12 січня в дошкільному закладі було проведено святкування щедрого вечора відповідно до традицій українського народу, в святі взяли активну участь діти середніх та старших груп.


З 21 по 28 грудня в закладі були проведені новорічні свята. В гості до малят завітали Дід Мороз та Снігуронька, казкові герої, гості з цирку . Ігри, танці, пісні, хороводи з Дідом Морозом запам’ятаються дітям надовго. А особливо подарунки від самого Діда Мороза.


13 грудня в дошкільному закладі відбулися загальні батьківські збори за темою «Виховання моральності особистості – головна турбота батьків». На яких висвітлено було такі питання «Виховання духовності на засадах патріотизму.», «Вплив інформаційного простору на духовний розвиток особистості дитини.», «Психологічні аспекти духовності.». На збори було запрошено протоієрея отця Сергія (Луцкіна), який ознайомив присутніх з розвитком духовної особистості засобами християнської моралі. Участь у обговоренні прийняли і батьки, мама вихованки дошкільного закладу Шевелєва Н.О. поділилася досвідом родинного виховання «Використання народної педагогіки та мистецької спадщини у вихованні дітей в сім̓ ї.». Співпраця дошкільного закладу з батьківською громадськістю пройшла плідно , в невимушеній обстановці всі отримали багато цікавої інформації.


Родина для кожного з нас – найцінніший скарб. Саме в сім’ї відбувається виховання дитини. Багато втрачає той, хто замінює хвилинки щирого, теплого спілкування зі своїм малюком, спільний відпочинок, працю – подарунками, грішми, одягом. Любов не купується.

З 9.10-13.10.2017 року в дошкільному закладі було проведено «Тиждень сім̕ї» . Метою проведення цього тижня було поліпшення педагогічної взаємодії педагогів з батьками вихованців.

         В рамках «Тижня сім ́ї » організовано і проведено ряд цікавих заходів, зокрема:

-родинні свята «Козацькому роду нема переводу» за участі бійців АТО, «Тато, мама, я – працьовита сім ̓я», «Людина без друзів, що дерево без коріння»;

- майстер – класи: «Народна іграшка як засіб виховання дітей. Лялька мотанка», «Елементи шейпінгу з дітьми дошкільного віку», «Здрастуй осінь золота»;

-майстер-клас для батьків «Відповідальність за здоров’я дітей несуть батьки»;

- школа молодих батьків «Перші кроки»;

- тренінг «Щаслива дитина – щаслива родина»;

- семінар для батьків «Чи знаєте ви права дитини».

Здійснювалося оформлення куточків для батьків, надавалися консультації з сімейного виховання.

Протягом тижня батьки створювали родинні дерева, колажі, листівки, писали пестливі слова, висловлювали любов до своїх малят, а вони в свою чергу  висловили свою любов за допомогою віршів, пісень, таночків, малюнків присвячених своїй родині.

 

Саме такі заходи потрібно проводити частіше, адже дитячий садок і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна та плідна співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят.


ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

 

1 жовтня своє професійне свято колектив закладу ДНЗ №21 «Волошка» відсвяткував екскурсією до «Грунівської Січі». Праціники дошкільного закладу прийняли участь у майстер класах по виготовленню ляльки мотанки, стрільбі з лука, метанню ножів та списів, верховій їзді на конях. Самі відважні пройшли мотузкову смугу перешкод. З великим задоволенням оглянули околиці Грунівської Січі: Лису гору та крейдяний кар’єр.

 

Відвідувачі отримали унікальну можливість відволіктися від міського життя, повернутися до витоків повноцінного буття, полинути в історію нашої країни.

 


ДЕНЬ ПРИРОДОЛЮБА

 

Актуальність проблеми екологічного виховання обумовлена реаліями сьогодення. Спосіб життя наших предків у давнину забезпечив тісний зв’язок людини і природи

 

Природа значно впливає на формування особистості, її розумове, моральне, естетичне, трудове і фізичне виховання. Якими виростуть наші діти, залежить тільки від нас. Ми повинні навчити дітей не лише любити природу, але й піклуватися про неї, охороняти й примножувати її багатства. Дошкільний вік - найважливіший етап у становленні екологічного світогляду людини, що передбачає створення передумов гуманної взаємодії з природним довкіллям.

 

Сьогодення потребує формування екологічного світогляду,створення умов для спілкування з природою тому наш садочок крокує стежиною пізнання довкілля.

 

22 вересня в ДНЗ №21 було проведено День природолюба. До цього дня вихователями були розроблені заходи в кожній із вікових груп спрямовані на екологічне виховання. Діти приймали активну участь у заходах із великим задоволенням відкривали для себе казковий світ природи, вчилися піклуватися про неї. До співпраці були залучені батьки вихованців. Які особистим прикладом надихали на бережне ставлення до природи.

 


20 вересня у дошкільному закладі було проведено музичну розвагу «Веселий ярмарок».  Всі присутні полинули в атмосферу справжнього  українського ярмарку . Ця гарна традиція наших предків зараз відродилася. Ідуть люди звідусіль ярмаркувати. А там де народ, там і жарти, і дотепи, і сміх, і, звичайно, танці і пісні українські.

 

Вихованці та працівники дошкільного закладу підготували фрагмент українського ярмарку. В оформлені було відтворено колорит українського ярмарку. Були представлені роботи батьків і дітей з природнього матеріалу «Щедрі дарунки осені». Підготовлено невеличкий концерт, де діти співали, танцювали, розігрували різні дійства, залучали до участі батьків. По завершенню всіх бажаючих пригощали гарбузовою кашою, а також  діти з батьками могли придбати щось смачненьке  на ярмарку. Свято прошло в радісній атмосфері, всі отримали велике задоволення.

 

 

 


19 вересня в дошкільному закладі №21 «Волошка» були проведені перегони на самокатах «Спортивний малюк». У дітей переважав піднесений настрій, діти отримали багато задоволення від свята. В команді вболівальників виступили батьки вихованців, вони підтримували своїх дітей, додавали впевненості в перемозі.

 1 вересня у дошкільному закладі було проведено розвагу до Дня Знань. На порозі дитячого садочка дітей зустрічали улюблені  казкові персонажі , які весело повідомили про початок нового навчального року . Дітей чекали веселі пригоди разом з Фіксиками, вони отримали велике задоволення від свята та веселий настрій.