12 квітня свої двері гостинно відкрив дошкільний навчальний заклад № 21 «Волошка».

До закладу завітало 50 батьків майбутніх вихованців та 150 батьків, діти яких виховуються в закладі дошкільної освіти.

День відкритих дверей дав можливість познайомити батьків з дошкільним закладом, його традиціями, правилами, особливостями освітньо-виховного процесу, зацікавити їх та залучити до участі.

В програмі дня були представлені різні заходи, метою яких було: популяризувати діяльність дошкільного закладу, активізувати взаємодію педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомити із життєдіяльністю дітей у садочку, оцінити якість освітніх послуг, взяти на себе активну роль учасника освітнього процесу, відчути мікроклімат у групах дітей, висловити свої побажання щодо організації освітньо-виховного процесу та набути нового досвіду.

Будній день для маленьких вихованців дитячого садка та їх батьків став незвичайним і довгоочікуваним, адже всі старанно готувалися, щоб продемонструвати свої навички та вміння. Програма групових заходів була досить насичена та цікава. Батьки які були присутні на заняттях, брали безпосередню участь в освітньому процесі.

 

Захід розпочався із привітання гостей, які завітали в заклад, завідувачем закладу Вікторією Володимирівною Супрун . Після чого було проведено екскурсію дошкільним закладом, під час якої батьки мали змогу побачити роботу вихователів груп раннього віку під час занять та оглядово відвідати заняття в різних вікових групах.  Свої консультації надала вчитель - логопед Московченко С.В. - «Вікові особливості мовленнєвого розвитку дитини. Поради батькам щодо мовленнєвого розвитку дітей», та практичний психолог  Боброва О.В.- «Особливості адаптації дітей до умов закладу дошкільної освіти». Відвідали майстер-класи «Зоряне небо»-малювання в техніці fingerpaint (група «Конвалія»), «Сяє сонце золоте» -сипучі матеріали (група «Ромашка»). Велике задоволення отримали батьки та діти  старшої групи «Троянда» від спільної розваги «Ясний день Великдень» під час якої, вони мали змогу поринути разом з дітьми в чарівний світ дитинства, виконуючи різні завдання, пригадати звичаї нашого народу.


В дошкільному закладі з 26.03.2018-30.03.2018 проходив «Тиждень енергозбереження». Вихователі через різні форми роботи з дітьми збагачували їхні знання про енергію та енергоресурси, способи їх використання.

Під час практичних показів та демонстрацій знайомили своїх вихованців з правилами безпечного користування електроприладами. Збагачували словниковий запас такими словами, як «електростанція», «економія» та інші.

В групах було організовано виставки дитячих малюнків на тему «Збережіть енергію і тепло». Було проведено ляльковий театр «Пригоди Курочки Ряби», під час якого діти пригадали правила безпечного користування електроприладами. Вихователями було проведено бесіди на тему: «Економне використання енергоресурсів», «Поради мудрої Сови», «Секрети Чарівниці-води». По групах були проведені тематичні заняття: «В гості до Гнома Економа», «Уроки професора Лампочкіна», «Світло дарує не лише сонце», «Чарівні водяні млини» та інші.

Діти дізналися, що таке електроенергія і звідки вона потрапляє в наші будинки, отримали уявлення про електростанцію, як джерела енергії і про те , що людство може залишитися без тепла і світла, якщо неекономно буде використовувати електроенергію. Познайомилися з природними джерелами енергії.

 

Не залишилися осторонь і батьки з якими було проведено семінар – практикум: «Енергозбереження – головна проблема нашого часу». Та бліц-інтерв’ю «Ваші пропозиції щодо енергозбереження». 


13 березня в дошкільному закладі було проведенно для батьків та дітей груп компенсуючого типу дітей з порушенням слуху театралізоване дійство «Чий це хвостик?». Підготували його вихованці гуртка театралізованої діяльності під керівництвом Кузьменко О.О., музичного керівника.


16 лютого в дошкільному закладі було проведено свято Масляної. На якому дітей порадували веселими іграми, забавами, скуштували смачних млинців, та провели зиму за звичаєм. 


15 лютого в дошкільному закладі було проведено конкурс «Міс Волошка». В якому активну участь взяли чарівні, юні представниці старших груп. Конкурсантки провели велику підготовчу роботу та змогли представити себе з найкращої сторони. Вразили глядачів своєю грацією, кмітливістю, творчім підходом до завдань, ерудованістю, та красою. Кожна за свою роботу отримала нагороду. Титул міс Волошка отримала вихованка групи «Ромашка»  Тиличко Кароліна.


26 січня в дошкільному закладі для старших груп було проведено спортивну розвагу «Витівки Снігової баби». Під час якої діти мали змогу позмагатися в різних видах спортивної гри, проведено спортивні естафети. Діти отримали масу задоволення від зимових розваг з Сніговою бабою.


Свято Маланки або як його іще називали Щедрий вечір здавна було у пошані в українців. Воно має свої звичаї і традиції, яких наші предки обов'язково дотримувались для того, щоб весь рік у домі було щастя і достаток

 

12 січня в дошкільному закладі було проведено святкування щедрого вечора відповідно до традицій українського народу, в святі взяли активну участь діти середніх та старших груп.


З 21 по 28 грудня в закладі були проведені новорічні свята. В гості до малят завітали Дід Мороз та Снігуронька, казкові герої, гості з цирку . Ігри, танці, пісні, хороводи з Дідом Морозом запам’ятаються дітям надовго. А особливо подарунки від самого Діда Мороза.


13 грудня в дошкільному закладі відбулися загальні батьківські збори за темою «Виховання моральності особистості – головна турбота батьків». На яких висвітлено було такі питання «Виховання духовності на засадах патріотизму.», «Вплив інформаційного простору на духовний розвиток особистості дитини.», «Психологічні аспекти духовності.». На збори було запрошено протоієрея отця Сергія (Луцкіна), який ознайомив присутніх з розвитком духовної особистості засобами християнської моралі. Участь у обговоренні прийняли і батьки, мама вихованки дошкільного закладу Шевелєва Н.О. поділилася досвідом родинного виховання «Використання народної педагогіки та мистецької спадщини у вихованні дітей в сім̓ ї.». Співпраця дошкільного закладу з батьківською громадськістю пройшла плідно , в невимушеній обстановці всі отримали багато цікавої інформації.


Родина для кожного з нас – найцінніший скарб. Саме в сім’ї відбувається виховання дитини. Багато втрачає той, хто замінює хвилинки щирого, теплого спілкування зі своїм малюком, спільний відпочинок, працю – подарунками, грішми, одягом. Любов не купується.

З 9.10-13.10.2017 року в дошкільному закладі було проведено «Тиждень сім̕ї» . Метою проведення цього тижня було поліпшення педагогічної взаємодії педагогів з батьками вихованців.

         В рамках «Тижня сім ́ї » організовано і проведено ряд цікавих заходів, зокрема:

-родинні свята «Козацькому роду нема переводу» за участі бійців АТО, «Тато, мама, я – працьовита сім ̓я», «Людина без друзів, що дерево без коріння»;

- майстер – класи: «Народна іграшка як засіб виховання дітей. Лялька мотанка», «Елементи шейпінгу з дітьми дошкільного віку», «Здрастуй осінь золота»;

-майстер-клас для батьків «Відповідальність за здоров’я дітей несуть батьки»;

- школа молодих батьків «Перші кроки»;

- тренінг «Щаслива дитина – щаслива родина»;

- семінар для батьків «Чи знаєте ви права дитини».

Здійснювалося оформлення куточків для батьків, надавалися консультації з сімейного виховання.

Протягом тижня батьки створювали родинні дерева, колажі, листівки, писали пестливі слова, висловлювали любов до своїх малят, а вони в свою чергу  висловили свою любов за допомогою віршів, пісень, таночків, малюнків присвячених своїй родині.

 

Саме такі заходи потрібно проводити частіше, адже дитячий садок і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна та плідна співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят.


ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

 

1 жовтня своє професійне свято колектив закладу ДНЗ №21 «Волошка» відсвяткував екскурсією до «Грунівської Січі». Праціники дошкільного закладу прийняли участь у майстер класах по виготовленню ляльки мотанки, стрільбі з лука, метанню ножів та списів, верховій їзді на конях. Самі відважні пройшли мотузкову смугу перешкод. З великим задоволенням оглянули околиці Грунівської Січі: Лису гору та крейдяний кар’єр.

 

Відвідувачі отримали унікальну можливість відволіктися від міського життя, повернутися до витоків повноцінного буття, полинути в історію нашої країни.

 


ДЕНЬ ПРИРОДОЛЮБА

 

Актуальність проблеми екологічного виховання обумовлена реаліями сьогодення. Спосіб життя наших предків у давнину забезпечив тісний зв’язок людини і природи

 

Природа значно впливає на формування особистості, її розумове, моральне, естетичне, трудове і фізичне виховання. Якими виростуть наші діти, залежить тільки від нас. Ми повинні навчити дітей не лише любити природу, але й піклуватися про неї, охороняти й примножувати її багатства. Дошкільний вік - найважливіший етап у становленні екологічного світогляду людини, що передбачає створення передумов гуманної взаємодії з природним довкіллям.

 

Сьогодення потребує формування екологічного світогляду,створення умов для спілкування з природою тому наш садочок крокує стежиною пізнання довкілля.

 

22 вересня в ДНЗ №21 було проведено День природолюба. До цього дня вихователями були розроблені заходи в кожній із вікових груп спрямовані на екологічне виховання. Діти приймали активну участь у заходах із великим задоволенням відкривали для себе казковий світ природи, вчилися піклуватися про неї. До співпраці були залучені батьки вихованців. Які особистим прикладом надихали на бережне ставлення до природи.

 


20 вересня у дошкільному закладі було проведено музичну розвагу «Веселий ярмарок».  Всі присутні полинули в атмосферу справжнього  українського ярмарку . Ця гарна традиція наших предків зараз відродилася. Ідуть люди звідусіль ярмаркувати. А там де народ, там і жарти, і дотепи, і сміх, і, звичайно, танці і пісні українські.

 

Вихованці та працівники дошкільного закладу підготували фрагмент українського ярмарку. В оформлені було відтворено колорит українського ярмарку. Були представлені роботи батьків і дітей з природнього матеріалу «Щедрі дарунки осені». Підготовлено невеличкий концерт, де діти співали, танцювали, розігрували різні дійства, залучали до участі батьків. По завершенню всіх бажаючих пригощали гарбузовою кашою, а також  діти з батьками могли придбати щось смачненьке  на ярмарку. Свято прошло в радісній атмосфері, всі отримали велике задоволення.

 

 

 


19 вересня в дошкільному закладі №21 «Волошка» були проведені перегони на самокатах «Спортивний малюк». У дітей переважав піднесений настрій, діти отримали багато задоволення від свята. В команді вболівальників виступили батьки вихованців, вони підтримували своїх дітей, додавали впевненості в перемозі.

 1 вересня у дошкільному закладі було проведено розвагу до Дня Знань. На порозі дитячого садочка дітей зустрічали улюблені  казкові персонажі , які весело повідомили про початок нового навчального року . Дітей чекали веселі пригоди разом з Фіксиками, вони отримали велике задоволення від свята та веселий настрій.