Сім’я — це найголовніша цінність для людини в житті. Тому необхідно з дитинства вчити дітей знати історію своєї родини, сім’ї, поважати своїх родичів і завжди пам’ятати про них. Виховання любові до своєї родини є одним із пріоритетних напрямів громадянського та патріотичного виховання в дошкільній освіті.

 

З 8 по-12 жовтня в дошкільному закладі проходив тиждень сім ї.

 

Проведення тижня сім'ї включало в себе безліч всього цікавого, діти приймали участь в конкурсі малюнків на асфальті , а також оформлені фото виставки в групових приміщеннях «Моя найкраща родина»;група «Пролісок» разом з батьками провели захід «Сімейний вогник-родинний затишок» та майстер-класи «Родинне дерево», «Виготовлення театру власноруч»? « Нове життя для пластикової пляшки» ; група «Дзвіночок» пригадали разом з батьками символи нашої України, було проведено розваги «У гості до Калинки», «Свято народної гри. Народні традиції у вихованні»також для батьків були запропоновані: вірші, загадки, ігри для всієї родини, оповідання про сім′ю, а також смачні рецепти. Так як зараз пора року осінь то діти разом з батьками виготовляли поробки з овочів та фруктів, що дало можливість закріпити знання дітей про щедрість осені.

 

Дивлячись на те, що тиждень сім ̉ї проходив перед святом Покрови та Днем козацтва, в дошкільному закладі було проведено тематичний квест «В пошуках булави»,де діти старших груп разом з батьками поринули в історію нашої країни, козацькі часи, змагалися, проявляли винахідливість у виконанні різних завдань. Також на свято були запрошені переможці міського таучасники обласного конкурсу «Сокіл-Джура» - рій «Козацька варта» учні ЗОШ №15, які передали вихованцям дошкільного закладу дух козацтва, та поєднання закладу дошкільної освіти та школи  у вихованні нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей;

 

Можна зробити висновок, що саме такі заходи потрібно проводити частіше, адже дитячий садок і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна та плідна співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят.

 


 

Однією з найбільш ефективних форм по встановленню емоційного контакту між педагогами, батьками і дітьми, є проведення спільних заходів. Спільна діяльність допомагає об'єднати дітей, їх батьків, педагогів; створити сприятливий мікроклімат, що сприяє досягненню поставлених цілей. Завдяки такій тісній співпраці та співтворчості на спільних святах встановлюється як психологічний, так і духовне єднання.

Свято - це завжди радість, веселощі. Одне тільки його очікування здатне викликати позитивні емоції.

 

20 вересня в дошкільному закладі було проведенно осінній «Веселий ярмарок». В цей день ми побачили в очах дітей та їх батьків -  радість від участі під час спілкування і спільної діяльності. Цей захід сприяв створенню позитивних емоційних переживань дітей і батьків, розвитку сімейної творчості і співпраці в сім'ї та педагогів. Завдяки таким святам ми виховуємо у дітей повагу до традицій, почуття гордості за свою родину. 

До цього дня депутат Ничаєв С.С. організував  пригощання всіх дітей  та всіх присутніх морозивом з невеличким подарунком від Ведмедика Томі.

 

 


З 10по 14 вересня в дошкільному закладі проходив Олімпійський тиждень, у якому взяло участь 250 дітей. Кожен день було організовано різні форми роботи. Перший день «День футболу», другий – «Перегони на самокатах», третій – «День туризму», в четвертий день було проведено легкоатлетичний забіг, комбіновані естафети. Діти отримали масу задоволення від спортивних ігор, показали свої фізичні здібності, любов до фізкультури та спорту. 

Наші любі малюки йдуть в садочок залюбки.

Тут щодня подій багато, для малят садок – це свято.

Любий, милий наш садочок, як чарівна квітка,

Зустрічає повсякчас всіх привітно діток.

3 вересня дошкільний заклад відсвяткував День знань. Радісно відкрив двері для новоприбулих дітей, для батьків та гостей. Довкола лунав радісний сміх, з дітьми проведено тематичні заняття, святкова лінійка, діти грали в ігри, проводили конкурси.

 

А також діти відвідали загальноосвтню школу № 15. Де дітей старших груп познайомили з бурхливим життям школи, з класами нової української школи, яка на них чекатиме в наступному році..


Колектив дошкільного закладу взяв участь у виставці народних умільців до Дня міста


Свято спаса у садочку

14 серпня на Перший Спас, за звичаєм, у церквах святили воду і букети з колосків, польових квітів і головок маку. Яблучний спас завжди відзначали в народі з великою урочистістю, недаремно його називали Великим Спасом, святом врожаю. 19 серпня в церквах освячували фрукти, овочі, мед і квіти. Особливо чекали, коли освятять яблука, до цього дня їх їсти було заборонено.

Третій Спас– горіховий, отримав таку назву, бо до цього часу дозрівали горіхи.

В українській народній обрядовості особливо відчувається радість селянина від плодів своєї діяльності. На Спаса літо зустрічається з осінню, і природа надзвичайно щедро показує свою красу і багатство. У цей день в церкві святять яблука, груші, мед, калачі з борошна нового врожаю.

На це свято люди пригощаються фруктами, медом, відварами цілющих трав та квітів.


Малювання - це творчість, а малювання на асфальті – це ще й веселе заняття. Адже малювати на асфальті це зовсім не те ж саме, що на папері. Тут зовсім інші відчуття.

27 червня до Дня Конституції в ДНЗ №21 «Волошка» було проведено фестиваль-огляд малюнків на асфальті «Я малюю мою країну». До створення чудових малюнків долучилися вихованці всіх груп від найменших до випускників. Бажання малювати переповнювали малечу. Діти малювали різноманітні літні пейзажі: квіти, сонце, райдугу, річку, море тощо. Крім названої теми вихованці захотіли намалюватли і те, що зараз є актуальним – національну символіку.

 

Малюнок на асфальті — подарував і дорослим, і дітям яскраві кольори, гарний настрій, позитивні емоції. А ще за свою роботу діти отримали, від представників пенсійного фонду, чудові повітряні кульки. 

Казка, фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити… джерело думки і слова. …Без казки, без гри уява дитина не може жити…

Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер,що роздмухує вогник дитячої думки й мови. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем.

                                                                                          В. Сухомлинський.

22червня в дошкільному закладі було проведено День казки, з цікавими різноманітними розвагами, іграми, театралізованими виставами. Вихователі використовували казку як засіб виховання і вид мистецтва, до якого залучали дітей.

 

Казка переконує, що добро обов'язково перемагає, що можна завжди вирішити будь-яке завдання, залишаючись чесною і доброю людиною. Вона позначається на характері дитини найпозитивнішим чином. Дитина стає більш впевненою в собі, сміливішою і рішучішою, цінує друзів і допомагає оточуючім.12 червня в дошкільному закладі було проведено День жовтого кольору.

Жовтий колір – це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію та щастя.

Всі діти прийшли до садочка з елементами жовтого кольору. З дітьми були проведені різні форми роботи:

-         руханки,

-         різні дидактичні та рухливі ігри,

-         розваги,

-         дослідницька діяльність, де діти мали змогу фарбувати водичку в жовтий колір, передати свої почуття за допомогою долоньок  і т.д.

 

Діти мали змогу більше дізнатися про колір сонечка, вони з радістю приймали участь у заходах . про свої враження вони з захватом ділилися зі своїми батьками.


1 червня - День захисту дітей – то веселкове сонячне літо, наповнене радістю, цікавими іграми, зустрічами з казковими героями, справжніми друзями, це турбота про здоров’я і добробут малечі, якою опікується держава, це справжнє і так потрібне оздоровлення майбутнього української нації.

Линула дзвінкоголоса музика , спів улюблених пісень про родину, про садок, про Україну, майдан заповнювали цікаві ігри і забави, веселі казкові герої, розваги з водою, квітами, мильними бульками – все це надало святу особливого веселкового настрою, ніжних барв довгоочікуваного літечка.

 

Так мріється, щоб літо для кожного малюка було барвисте, радісне, оздоровлююче, пізнавальне і в садочку, і вдома.


30 - 31травня в дошкільному закладі  були проведені випускні ранки.

Ось і виросли малюки, ще недавно вчилися ходити, говорити. Здається, тільки вчора вони прийшли перший раз з мамами за ручку в наш дитячий заклад – і вже прийшла пора сказати прощальні слова дитячому садку. Настав цей довгоочікуваний день – випускний – перший крок дитини у доросле життя. Попереду школа – шкільні радості, шкільні товариші, перерви, дзвінки. Перші труднощі, відповіді біля дошки, оцінки і домашні завдання…

Під звуки музики і оплески батьків виходять самі винуватці свята — випускники. В продовж свята діти багато співали, танцювали, особливо зворушливими були таночки дітей з батьками, танго, вальс. Випускники дякували своїм вихователям, адміністарації, всьому персоналу дошкільного закладу, які так дбайливо про них піклувалися.

Наприкінці урочистої частини на дітей чекав приємний сюрприз – дипломи випускників дитячого садка та подарунки на згадку про щасливі роки які діти провели в закладі. Кожен з батьків з гордістю дивився на свою дитину, яка так скоро встигла вирости.

 

Колектив дошкільного закладу «Волошка» вірить, що добрі спогади про дитяче дошкільне життя діти з любов’ю пронесуть з собою через усе життя.


29 травня в дошкільному закладі  згідно річного плану відбувся творчий звіт керівників гуртків.

 

Головна мета, яку ставили  перед собою керівники  гуртків є задоволення потреб і цікавості малюків до певного виду діяльності, розвиток природних здібностей, активізація дитячої творчості, своєчасне виявлення обдарованості. У нашому дошкільному навчальному закладі створена необхідна матеріальна база, що забезпечує належний рівень гурткової роботи. Присутніми на звіті були батьки вихованців та гості навчального закладу. 


«Вишиванка – національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Щорічно третього четверга травня українці відзначають День вишиванки. І заклад дошкільної освіти №21 «Волошка» не виняток, 17 травня було проведено День вишиванки. В цей день у  дошкільному закладі лунав дитячий гомін і веселий сміх. Малята із цікавістю розглядали сорочки одне одного, з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь та бабусь. Дітям надзвичайно цікаво було почути легенду про вишиванку,слухати українські пісні, водити хороводи, грати в народні ігри, відгадувати загадки, розглядати старовинний одяг із бабусиної скрині.

До цього дня депутат Ничаєв С.С. організував чудове «Свято морозива» під час якого були проведені спортивні змагання, а призом було пригощання всіх дітей морозивом з невеличким подарунком від Ведмедика Томі.

 

Такий захід формує у дітей почуття прекрасного, вселяє в душі маленьких українців тільки найкращі почуття, наповнює її споконвічною могутньою силою українського народу.

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Навчально-виховна робота з дітьми дошкільного віку повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

З 14 по 18 травня в закладі дошкільної освіти №21 «Волошка» було проведено «Тиждень безпеки дитини». Діти дошкільного віку ще малі і беззахисні, тож їх потрібно оберігати від небезпечних предметів, ситуацій, обов’язково навчити обережності. Заходи проведені в закладі, налаштували вихованців, педагогів і батьків на продуктивну роботу під час всього тематичного тижня. Для дітей проведені тематичні заняття «Іноді гра не доводить до добра», «Мамі я допомагаю про безпеку пам’ятаю», «Небезпечні явища в природі», «Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях»; проведено дидактичні ігри спрямовані на навчання дітей уникати небезпечних ситуацій, піклуватися про своє здоров’я; проведено: конкурс дитячих малюнків "Небезпеки, які нас оточують"; інтелектуально-розважальна гра для педагогів-вихователів на правила поведінки під час стихійних лих "Брейн-ринг"; сюжетно-розважальна гра "Кожна маленька дитина повинна це знати " для дітей  молодшого віку та батьків; дидактична гра "Свої - чужі" для дітей середнього віку; спортивна розвага "Ми малята - здоров'ята" для дітей старшого віку.

 

Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.