Ліпити сніговиків – це звичайна справа. А от чи робите ви це з дітьми? А ось вихователі нашого дошкільного закладу часу не гають, адже зима так швидко плине, потрібно встигнути все. Добре якщо у творчому процесі беруть участь всі діти, ось тоді можна виліпити снігове сімейство або цілий зоопарк снігових мешканців та будь що. Люди проходячи повз вас посміхнуться, позаздрять вам, бо дитинство, з його витівками швидко минає і ми повинні робити дітей щасливими саме зараз, ось такими…


З 26 по 28 грудня в дошкільному закладі  пройшли новорічні свята.

Новий рік – найулюбленіше свято дітвори. Напередодні всіх завжди охоплює дивне відчуття, що неодмінно має статися щось радісне та чарівне.

Усюди святкова атмосфера, усі готуються до свята – вибирають красиві ялинки, купують різні фрукти, солодощі, готують подарунки для близьких. Адже Новий рік – це наче казка для всіх.

У нашому дитячому садку починають готуватися до святкування заздалегідь. Ми наряджаємо ялинку, прикрашаємо зал гірляндами, красивими іграшками,новорічними вінками, яскравими стрічками та фігурками янголів. Також розмальовуємо вікна тематичними візерунками.

На святкових ранках всі занурилися у казку. Всі веселилися, проводили різні конкурси, танцювали, співали. Це завжди дуже цікаво не лише дошкільникам, а й їхнім рідним, що також приходять на новорічні святкування в садочок.

 

Усі святкували та розважалися. А по закінченню свята дошкільники отримули смачні подарунки від Діда Мороза.

В передноворічні дні в дошкільному закладі було проведено майстер класи для батьків «Новорічна іграшка своїми руками». Скільки радощів отримали і батьки і діти, адже підготовка до Нового року - це ніби створення казки своїми руками. 


З 12.11 – 18.11 в дошкільному закладі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Під час якого по роботі з дітьми було сплановано тематичні заняття: «Я – маленький пішохід», «Транспорт та його роль в житті людини»; «Дорожні знаки відкривай – безпеки азбуку вивчай»; «Правила дороги знаємо, їх дотримуємося та іншим допомагаємо»

Цільова прогулянка «Ось він – пішохідний перехід», «Розмаїття транспорту»

(спостереження за транспортним рухом на вулиці, перехресті.)

-  Міні-лекторій під рубрикою «Це повинен знати кожен».

- Бесіди на тему: «Ми – мандрівники» (Правила безпечної поведінки на дорозі та в громадському транспорті), «Я йду до дитячого садка» (Вивчення дорожніх правил на проїзній частині)

- Моделювання ситуацій на закріплення правил дорожнього руху.

-  Читання творів В.Паронової «Острівок небезпеки» «Зебра» «Переходимо вулицю», Т.Александрової «Світлофор Моргайко», «Правила безпеки на дорозі для малят», О.Берман «Пожежна машина», В.Паронова «Підземний перехід», «Летять машини»,О.Кононенко «Весела подорож з братом до дідуся, або знайомство з дорожніми знаками»,

-  Спортивне змагання «Дітей застерігають - біді запобігають»

-  Конкурс дитячого малюнку «Руху правила єдині, всі поважати їх повинні!»

-  Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови. Школа вуличних наук»     

По роботі з батьками було проведено круглий стіл «Безпека дошкільників – турбота дорослих»

Протягом тижня з дітьми проводились хвилинки безпеки, під час яких за допомогою бесід, перегляду ілюстрацій, ігор з розмальовками, читання художніх творів, створення ігрових ситуацій надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор поблизу дороги,та вміння поводити себе під час перетину вулиці.

Діти мали можливість якомога більше дізнатися про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них. Діти переглянули повчальну передачу «Азбука безпеки з тітонькою Совою», яка ознайомила з історією виникнення та розвитку транспортних засобів, діти переконалися у необхідності дотримуватись правил дорожнього руху. Була проведена екскурсія по ознайомленню з духовною та архітектурною спадщиною нашого міста до Ільїнського храму,де діти на закріплення вивченого  про правила  поводження на вулиці , перетинали декілька вулиць, та правильно поводили себе  поряд з проїзджою частиною вулиці. Інформація про те,як розповідати дітям про безпеку на дорозі була розміщена в батьківському куточку.

 

Проведення тижня показало, що діти в достатній мірі знають правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі.


Сім’я — це найголовніша цінність для людини в житті. Тому необхідно з дитинства вчити дітей знати історію своєї родини, сім’ї, поважати своїх родичів і завжди пам’ятати про них. Виховання любові до своєї родини є одним із пріоритетних напрямів громадянського та патріотичного виховання в дошкільній освіті.

 

З 8 по-12 жовтня в дошкільному закладі проходив тиждень сім ї.

 

Проведення тижня сім'ї включало в себе безліч всього цікавого, діти приймали участь в конкурсі малюнків на асфальті , а також оформлені фото виставки в групових приміщеннях «Моя найкраща родина»;група «Пролісок» разом з батьками провели захід «Сімейний вогник-родинний затишок» та майстер-класи «Родинне дерево», «Виготовлення театру власноруч»? « Нове життя для пластикової пляшки» ; група «Дзвіночок» пригадали разом з батьками символи нашої України, було проведено розваги «У гості до Калинки», «Свято народної гри. Народні традиції у вихованні»також для батьків були запропоновані: вірші, загадки, ігри для всієї родини, оповідання про сім′ю, а також смачні рецепти. Так як зараз пора року осінь то діти разом з батьками виготовляли поробки з овочів та фруктів, що дало можливість закріпити знання дітей про щедрість осені.

 

Дивлячись на те, що тиждень сім ̉ї проходив перед святом Покрови та Днем козацтва, в дошкільному закладі було проведено тематичний квест «В пошуках булави»,де діти старших груп разом з батьками поринули в історію нашої країни, козацькі часи, змагалися, проявляли винахідливість у виконанні різних завдань. Також на свято були запрошені переможці міського таучасники обласного конкурсу «Сокіл-Джура» - рій «Козацька варта» учні ЗОШ №15, які передали вихованцям дошкільного закладу дух козацтва, та поєднання закладу дошкільної освіти та школи  у вихованні нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей;

 

Можна зробити висновок, що саме такі заходи потрібно проводити частіше, адже дитячий садок і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна та плідна співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят.

 


 

Однією з найбільш ефективних форм по встановленню емоційного контакту між педагогами, батьками і дітьми, є проведення спільних заходів. Спільна діяльність допомагає об'єднати дітей, їх батьків, педагогів; створити сприятливий мікроклімат, що сприяє досягненню поставлених цілей. Завдяки такій тісній співпраці та співтворчості на спільних святах встановлюється як психологічний, так і духовне єднання.

Свято - це завжди радість, веселощі. Одне тільки його очікування здатне викликати позитивні емоції.

 

20 вересня в дошкільному закладі було проведенно осінній «Веселий ярмарок». В цей день ми побачили в очах дітей та їх батьків -  радість від участі під час спілкування і спільної діяльності. Цей захід сприяв створенню позитивних емоційних переживань дітей і батьків, розвитку сімейної творчості і співпраці в сім'ї та педагогів. Завдяки таким святам ми виховуємо у дітей повагу до традицій, почуття гордості за свою родину. 

До цього дня депутат Ничаєв С.С. організував  пригощання всіх дітей  та всіх присутніх морозивом з невеличким подарунком від Ведмедика Томі.

 

 


З 10по 14 вересня в дошкільному закладі проходив Олімпійський тиждень, у якому взяло участь 250 дітей. Кожен день було організовано різні форми роботи. Перший день «День футболу», другий – «Перегони на самокатах», третій – «День туризму», в четвертий день було проведено легкоатлетичний забіг, комбіновані естафети. Діти отримали масу задоволення від спортивних ігор, показали свої фізичні здібності, любов до фізкультури та спорту. 

Наші любі малюки йдуть в садочок залюбки.

Тут щодня подій багато, для малят садок – це свято.

Любий, милий наш садочок, як чарівна квітка,

Зустрічає повсякчас всіх привітно діток.

3 вересня дошкільний заклад відсвяткував День знань. Радісно відкрив двері для новоприбулих дітей, для батьків та гостей. Довкола лунав радісний сміх, з дітьми проведено тематичні заняття, святкова лінійка, діти грали в ігри, проводили конкурси.

 

А також діти відвідали загальноосвтню школу № 15. Де дітей старших груп познайомили з бурхливим життям школи, з класами нової української школи, яка на них чекатиме в наступному році..


Колектив дошкільного закладу взяв участь у виставці народних умільців до Дня міста


Свято спаса у садочку

14 серпня на Перший Спас, за звичаєм, у церквах святили воду і букети з колосків, польових квітів і головок маку. Яблучний спас завжди відзначали в народі з великою урочистістю, недаремно його називали Великим Спасом, святом врожаю. 19 серпня в церквах освячували фрукти, овочі, мед і квіти. Особливо чекали, коли освятять яблука, до цього дня їх їсти було заборонено.

Третій Спас– горіховий, отримав таку назву, бо до цього часу дозрівали горіхи.

В українській народній обрядовості особливо відчувається радість селянина від плодів своєї діяльності. На Спаса літо зустрічається з осінню, і природа надзвичайно щедро показує свою красу і багатство. У цей день в церкві святять яблука, груші, мед, калачі з борошна нового врожаю.

На це свято люди пригощаються фруктами, медом, відварами цілющих трав та квітів.


Малювання - це творчість, а малювання на асфальті – це ще й веселе заняття. Адже малювати на асфальті це зовсім не те ж саме, що на папері. Тут зовсім інші відчуття.

27 червня до Дня Конституції в ДНЗ №21 «Волошка» було проведено фестиваль-огляд малюнків на асфальті «Я малюю мою країну». До створення чудових малюнків долучилися вихованці всіх груп від найменших до випускників. Бажання малювати переповнювали малечу. Діти малювали різноманітні літні пейзажі: квіти, сонце, райдугу, річку, море тощо. Крім названої теми вихованці захотіли намалюватли і те, що зараз є актуальним – національну символіку.

 

Малюнок на асфальті — подарував і дорослим, і дітям яскраві кольори, гарний настрій, позитивні емоції. А ще за свою роботу діти отримали, від представників пенсійного фонду, чудові повітряні кульки. 

Казка, фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити… джерело думки і слова. …Без казки, без гри уява дитина не може жити…

Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер,що роздмухує вогник дитячої думки й мови. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем.

                                                                                          В. Сухомлинський.

22червня в дошкільному закладі було проведено День казки, з цікавими різноманітними розвагами, іграми, театралізованими виставами. Вихователі використовували казку як засіб виховання і вид мистецтва, до якого залучали дітей.

 

Казка переконує, що добро обов'язково перемагає, що можна завжди вирішити будь-яке завдання, залишаючись чесною і доброю людиною. Вона позначається на характері дитини найпозитивнішим чином. Дитина стає більш впевненою в собі, сміливішою і рішучішою, цінує друзів і допомагає оточуючім.12 червня в дошкільному закладі було проведено День жовтого кольору.

Жовтий колір – це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію та щастя.

Всі діти прийшли до садочка з елементами жовтого кольору. З дітьми були проведені різні форми роботи:

-         руханки,

-         різні дидактичні та рухливі ігри,

-         розваги,

-         дослідницька діяльність, де діти мали змогу фарбувати водичку в жовтий колір, передати свої почуття за допомогою долоньок  і т.д.

 

Діти мали змогу більше дізнатися про колір сонечка, вони з радістю приймали участь у заходах . про свої враження вони з захватом ділилися зі своїми батьками.


1 червня - День захисту дітей – то веселкове сонячне літо, наповнене радістю, цікавими іграми, зустрічами з казковими героями, справжніми друзями, це турбота про здоров’я і добробут малечі, якою опікується держава, це справжнє і так потрібне оздоровлення майбутнього української нації.

Линула дзвінкоголоса музика , спів улюблених пісень про родину, про садок, про Україну, майдан заповнювали цікаві ігри і забави, веселі казкові герої, розваги з водою, квітами, мильними бульками – все це надало святу особливого веселкового настрою, ніжних барв довгоочікуваного літечка.

 

Так мріється, щоб літо для кожного малюка було барвисте, радісне, оздоровлююче, пізнавальне і в садочку, і вдома.


30 - 31травня в дошкільному закладі  були проведені випускні ранки.

Ось і виросли малюки, ще недавно вчилися ходити, говорити. Здається, тільки вчора вони прийшли перший раз з мамами за ручку в наш дитячий заклад – і вже прийшла пора сказати прощальні слова дитячому садку. Настав цей довгоочікуваний день – випускний – перший крок дитини у доросле життя. Попереду школа – шкільні радості, шкільні товариші, перерви, дзвінки. Перші труднощі, відповіді біля дошки, оцінки і домашні завдання…

Під звуки музики і оплески батьків виходять самі винуватці свята — випускники. В продовж свята діти багато співали, танцювали, особливо зворушливими були таночки дітей з батьками, танго, вальс. Випускники дякували своїм вихователям, адміністарації, всьому персоналу дошкільного закладу, які так дбайливо про них піклувалися.

Наприкінці урочистої частини на дітей чекав приємний сюрприз – дипломи випускників дитячого садка та подарунки на згадку про щасливі роки які діти провели в закладі. Кожен з батьків з гордістю дивився на свою дитину, яка так скоро встигла вирости.

 

Колектив дошкільного закладу «Волошка» вірить, що добрі спогади про дитяче дошкільне життя діти з любов’ю пронесуть з собою через усе життя.


29 травня в дошкільному закладі  згідно річного плану відбувся творчий звіт керівників гуртків.

 

Головна мета, яку ставили  перед собою керівники  гуртків є задоволення потреб і цікавості малюків до певного виду діяльності, розвиток природних здібностей, активізація дитячої творчості, своєчасне виявлення обдарованості. У нашому дошкільному навчальному закладі створена необхідна матеріальна база, що забезпечує належний рівень гурткової роботи. Присутніми на звіті були батьки вихованців та гості навчального закладу. 


«Вишиванка – національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Щорічно третього четверга травня українці відзначають День вишиванки. І заклад дошкільної освіти №21 «Волошка» не виняток, 17 травня було проведено День вишиванки. В цей день у  дошкільному закладі лунав дитячий гомін і веселий сміх. Малята із цікавістю розглядали сорочки одне одного, з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь та бабусь. Дітям надзвичайно цікаво було почути легенду про вишиванку,слухати українські пісні, водити хороводи, грати в народні ігри, відгадувати загадки, розглядати старовинний одяг із бабусиної скрині.

До цього дня депутат Ничаєв С.С. організував чудове «Свято морозива» під час якого були проведені спортивні змагання, а призом було пригощання всіх дітей морозивом з невеличким подарунком від Ведмедика Томі.

 

Такий захід формує у дітей почуття прекрасного, вселяє в душі маленьких українців тільки найкращі почуття, наповнює її споконвічною могутньою силою українського народу.

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Навчально-виховна робота з дітьми дошкільного віку повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

З 14 по 18 травня в закладі дошкільної освіти №21 «Волошка» було проведено «Тиждень безпеки дитини». Діти дошкільного віку ще малі і беззахисні, тож їх потрібно оберігати від небезпечних предметів, ситуацій, обов’язково навчити обережності. Заходи проведені в закладі, налаштували вихованців, педагогів і батьків на продуктивну роботу під час всього тематичного тижня. Для дітей проведені тематичні заняття «Іноді гра не доводить до добра», «Мамі я допомагаю про безпеку пам’ятаю», «Небезпечні явища в природі», «Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях»; проведено дидактичні ігри спрямовані на навчання дітей уникати небезпечних ситуацій, піклуватися про своє здоров’я; проведено: конкурс дитячих малюнків "Небезпеки, які нас оточують"; інтелектуально-розважальна гра для педагогів-вихователів на правила поведінки під час стихійних лих "Брейн-ринг"; сюжетно-розважальна гра "Кожна маленька дитина повинна це знати " для дітей  молодшого віку та батьків; дидактична гра "Свої - чужі" для дітей середнього віку; спортивна розвага "Ми малята - здоров'ята" для дітей старшого віку.

 

Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.